Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

ADASL 2018-19 MAJOR SEASON
Team Schedules - Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-adaslfall18.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=1951A6D8-8284-4E1A-A8BC-79120ACCE7F2&tournamentguid=B78B4DC4-B81A-4A8F-9776-7D95C629CDD1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL 1      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
Ylw

Red
 117 : VaHi ATLetic Old Boys3313333          -019 14  21  6 1
 12 : Fury FC33133033         -019 12  21  6 1
 113 : RYSA Adult1033333          -016 16  25  9 0
 13 : GA Tech Club0331313          -014 2  10  4 0
 118 : Vinotinto Academy1111333          -013 12  21  15 3
 19 : Potros FC3103303          -013 1  12  11 1
 17 : Majestic Red3103310          -011 1  13  2 2
 110 : Relegators FC3013003          -010 3  13  9 1
 14 : Georgia Club000333           -09 4  14  3 0
 15 : HCU Elite03303            -09 7  15  9 0
 16 : Little Five FC0333000          -09 -6  11  5 0
 18 : MOBA Upper 903300100          -07 10  23  5 1
 111 : Revs Blue301011           -06 -6  11  5 2
 112 : Revs U23031000           -04 -2  10  3 0
 115 : Terminus-KLS FC31000            -04 -4  7  1 0
 116 : VaHi ATLetic Juniors000300           -03 -10  9  3 0
 114 : Sting Black0001000          -01 -16  8  5 2
 11 : AFC Clayton000000           -00 -38  2  1 0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682001  AIS  10:00 AM  1 110 vs 14Relegators FC 1 vs.Georgia Club0
 682002  Village Park  11:00 AM  1 111 vs 13Revs Blue 3F vs.GA Tech Club
Forfeited Game
0
 681999  MOBA Stadium  11:00 AM  2 18 vs 16MOBA Upper 90 4 vs.Little Five FC1
 682005  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 117Sting Black 1 vs.VaHi ATLetic Old Boys3
 682004  North Park  01:00 PM  1 118 vs 113Vinotinto Academy 3 vs.RYSA Adult3
 682006  GSP  02:00 PM  5 116 vs 115VaHi ATLetic Juniors 0 vs.Terminus-KLS FC4
 682003  Tyus Park  03:00 PM  1 12 vs 112Fury FC 2 vs.Revs U231
 682000  Lake Point  03:00 PM  1 19 vs 15Potros FC 1 vs.HCU Elite0
 681998  GSP  04:00 PM  4 11 vs 17AFC Clayton 1 vs.Majestic Red5

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682010  Village Park  11:00 AM  1 111 vs 15Revs Blue 1 vs.HCU Elite7
 682012  RYSA  11:00 AM  Fam 113 vs 13RYSA Adult 0 vs.GA Tech Club1
 682015  GSP  11:00 AM  2 116 vs 117VaHi ATLetic Juniors 3 vs.VaHi ATLetic Old Boys4
 682009  S Atlanta HS  11:00 AM  1 16 vs 110Little Five FC 1 vs.Relegators FC0
 682013  Tyus Park  03:00 PM  1 12 vs 114Fury FC 2 vs.Sting Black0
 682011  Rhodes Jordan  03:00 PM  2 14 vs 112Georgia Club
Forfeited Game
 0 vs.Revs U233F
 682008  MJackson HS  03:00 PM  1 17 vs 19Majestic Red 1 vs.Potros FC1
 682014  North Park  04:00 PM  1 118 vs 115Vinotinto Academy 1 vs.Terminus-KLS FC1
 682007  MOBA Stadium  06:00 PM  2 18 vs 11MOBA Upper 90 14 vs.AFC Clayton0

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 681993  AIS  10:00 AM  1 110 vs 12Relegators FC 1 vs.Fury FC1
 681992  SAC Field  10:00 AM  1 13 vs 19GA Tech Club 2 vs.Potros FC1
 681990  North Mount Carmel Park  11:00 AM  4 15 vs 17HCU Elite 3 vs.Majestic Red0
 681995  Village Park  01:00 PM  1 112 vs 117Revs U23 2 vs.VaHi ATLetic Old Boys2
 681996  RYSA  02:00 PM  Fam 113 vs 116RYSA Adult 3 vs.VaHi ATLetic Juniors0
 681994  Village Park  03:00 PM  1 111 vs 118Revs Blue 1 vs.Vinotinto Academy1
 681989  S Atlanta HS  03:00 PM  1 16 vs 11Little Five FC 3F vs.AFC Clayton
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 681961  BT Washington HS  10:00 AM  1 110 vs 111Relegators FC 4 vs.Revs Blue1
 681954  SAC Field  10:00 AM  1 13 vs 118GA Tech Club 2 vs.Vinotinto Academy2
 681956  North Mount Carmel Park  11:00 AM  4 15 vs 116HCU Elite 2 vs.VaHi ATLetic Juniors4
 681957  S Atlanta HS  11:00 AM  1 16 vs 115Little Five FC 3 vs.Terminus-KLS FC0
 681958  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 17Sting Black 1 vs.Majestic Red3
 681953  Tyus Park  03:00 PM  1 12 vs 11Fury FC 8 vs.AFC Clayton1
 681955  Rhodes Jordan  03:00 PM  2 14 vs 117Georgia Club
Forfeited Game
 0 vs.VaHi ATLetic Old Boys3F
 681959  RYSA  04:00 PM  Fam 113 vs 18RYSA Adult 3 vs.MOBA Upper 901
 681960  ASP  05:00 PM  1 19 vs 112Potros FC 2 vs.Revs U231

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 681973  Tyus Park  12:30 PM  1 12 vs 16Fury FC 3F vs.Little Five FC
Forfeited Game
0
 681979  RYSA  01:00 PM  Fam 113 vs 112RYSA Adult 4 vs.Revs U232
 681978  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 111Sting Black 3 vs.Revs Blue3
 681975  MJackson HS  02:00 PM  1 117 vs 18VaHi ATLetic Old Boys 3 vs.MOBA Upper 900
 681971  Rhodes Jordan  03:00 PM  2 14 vs 11Georgia Club 3F vs.AFC Clayton
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682105  AIS  10:00 AM  1 110 vs 19Relegators FC 4 vs.Potros FC5
 682099  SAC Field  10:00 AM  1 13 vs 116GA Tech Club 1 vs.VaHi ATLetic Juniors0
 682102  S Atlanta HS  11:00 AM  1 16 vs 113Little Five FC 1 vs.RYSA Adult4
 682104  MOBA Stadium  11:00 AM  2 18 vs 111MOBA Upper 90 2 vs.Revs Blue2
 682101  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 15Sting Black 2 vs.HCU Elite3
 682098  North Park  01:00 PM  2 117 vs 12VaHi ATLetic Old Boys 4 vs.Fury FC1
 682097  North Park  03:00 PM  2 11 vs 118AFC Clayton 0 vs.Vinotinto Academy7
 682100  Rhodes Jordan  03:00 PM  2 14 vs 115Georgia Club 5 vs.Terminus-KLS FC1
 682103  MJackson HS  03:00 PM  1 17 vs 112Majestic Red 2 vs.Revs U231

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 681985  AIS  10:00 AM  1 110 vs 117Relegators FC 0 vs.VaHi ATLetic Old Boys2
 681982  SAC Field  10:00 AM  1 13 vs 17GA Tech Club 2 vs.Majestic Red2
 681981  S Atlanta HS  11:00 AM  1 16 vs 14Little Five FC 2 vs.Georgia Club6
 681988  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 113Sting Black 1 vs.RYSA Adult8
 681984  Lake Point  01:00 PM  1 19 vs 118Potros FC 0 vs.Vinotinto Academy2
 681983  MOBA Stadium  03:00 PM  2 18 vs 12MOBA Upper 90 1 vs.Fury FC2

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682090  AIS  10:00 AM  1 115 vs 12Terminus-KLS FC 1 vs.Fury FC2
 682089  North Park  10:00 AM  2 118 vs 116Vinotinto Academy 5 vs.VaHi ATLetic Juniors2
 682091  S Atlanta HS  11:00 AM  1 13 vs 114GA Tech Club 2 vs.Sting Black0
 682096  MOBA Stadium  11:00 AM  2 18 vs 19MOBA Upper 90 1 vs.Potros FC2
 682095  MJackson HS  03:00 PM  1 17 vs 110Majestic Red 0 vs.Relegators FC3

Bracket - Sunday, December 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 681977  AIS  10:00 AM  1 110 vs 115Relegators FC   vs.Terminus-KLS FC 

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682025  AIS  10:00 AM  1 110 vs 11Relegators FC   vs.AFC Clayton 
 682093  Village Park  11:00 AM  1 112 vs 15Revs U23   vs.HCU Elite 
 681997  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 115Sting Black   vs.Terminus-KLS FC 
 681976  GSP  01:00 PM  4 116 vs 19VaHi ATLetic Juniors   vs.Potros FC 
 681991  MOBA Stadium  01:00 PM  2 18 vs 14MOBA Upper 90   vs.Georgia Club 
 682094  Village Park  03:00 PM  1 111 vs 16Revs Blue   vs.Little Five FC 

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 681969  AIS  10:00 AM  1 110 vs 113Relegators FC   vs.RYSA Adult 
 681962  GSP  11:00 AM  3 11 vs 13AFC Clayton   vs.GA Tech Club 
 681964  North Mount Carmel Park  11:00 AM  4 15 vs 118HCU Elite   vs.Vinotinto Academy 
 681965  S Atlanta HS  11:00 AM  1 16 vs 117Little Five FC   vs.VaHi ATLetic Old Boys 
 681970  Village Park  01:00 PM  1 111 vs 112Revs Blue   vs.Revs U23 
 681963  Rhodes Jordan  03:00 PM  2 14 vs 12Georgia Club   vs.Fury FC 
 681966  MJackson HS  03:00 PM  1 17 vs 116Majestic Red   vs.VaHi ATLetic Juniors 
 681967  MOBA Stadium  03:00 PM  2 18 vs 115MOBA Upper 90   vs.Terminus-KLS FC 
 681968  Franklin Gateway Park  04:00 PM  1 19 vs 114Potros FC   vs.Sting Black 

Bracket - Sunday, January 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682062  AIS  10:00 AM  1 115 vs 113Terminus-KLS FC   vs.RYSA Adult 
 682057  North Park  10:00 AM  2 118 vs 18Vinotinto Academy   vs.MOBA Upper 90 
 682063  GSP  11:00 AM  4 116 vs 112VaHi ATLetic Juniors   vs.Revs U23 
 682059  SAC Field  11:00 AM  1 13 vs 16GA Tech Club   vs.Little Five FC 
 682061  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 11Sting Black   vs.AFC Clayton 
 682064  GSP  01:00 PM  4 117 vs 111VaHi ATLetic Old Boys   vs.Revs Blue 
 682060  Rhodes Jordan  03:00 PM  2 14 vs 15Georgia Club   vs.HCU Elite 
 682058  MJackson HS  03:00 PM  1 17 vs 12Majestic Red   vs.Fury FC 

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682017  AIS  10:00 AM  1 110 vs 18Relegators FC   vs.MOBA Upper 90 
 682018  Village Park  11:00 AM  1 111 vs 17Revs Blue   vs.Majestic Red 
 682023  GSP  11:00 AM  4 116 vs 12VaHi ATLetic Juniors   vs.Fury FC 
 682022  AIS  12:00 PM  1 115 vs 13Terminus-KLS FC   vs.GA Tech Club 
 682020  RYSA  01:00 PM  Fam 113 vs 15RYSA Adult   vs.HCU Elite 
 682021  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 14Sting Black   vs.Georgia Club 
 682024  GSP  01:00 PM  4 117 vs 118VaHi ATLetic Old Boys   vs.Vinotinto Academy 
 682016  GSP  03:00 PM  4 11 vs 19AFC Clayton   vs.Potros FC 
 682019  Village Park  03:00 PM  1 112 vs 16Revs U23   vs.Little Five FC 

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682030  AIS  10:00 AM  1 115 vs 15Terminus-KLS FC   vs.HCU Elite 
 682026  Village Park  11:00 AM  1 111 vs 19Revs Blue   vs.Potros FC 
 682031  GSP  11:00 AM  3 116 vs 14VaHi ATLetic Juniors   vs.Georgia Club 
 682029  S Atlanta HS  11:00 AM  1 16 vs 114Little Five FC   vs.Sting Black 
 682028  RYSA  01:00 PM  Fam 113 vs 17RYSA Adult   vs.Majestic Red 
 682032  GSP  01:00 PM  3 117 vs 13VaHi ATLetic Old Boys   vs.GA Tech Club 
 682033  TBD Adasl   --    --  12 vs 118Fury FC   vs.Vinotinto Academy 
 682027  Village Park  03:00 PM  1 112 vs 18Revs U23   vs.MOBA Upper 90 

Bracket - Sunday, February 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682080  AIS  10:00 AM  1 115 vs 117Terminus-KLS FC   vs.VaHi ATLetic Old Boys 
 682079  GSP  11:00 AM  3 116 vs 11VaHi ATLetic Juniors   vs.AFC Clayton 
 682085  North Mount Carmel Park  11:00 AM  4 15 vs 110HCU Elite   vs.Relegators FC 
 682086  S Atlanta HS  11:00 AM  1 16 vs 19Little Five FC   vs.Potros FC 
 682083  Village Park  01:00 PM  1 112 vs 13Revs U23   vs.GA Tech Club 
 682081  North Park  03:00 PM  2 118 vs 114Vinotinto Academy   vs.Sting Black 
 682082  TBD Adasl   --    --  12 vs 113Fury FC   vs.RYSA Adult 
 682084  Rhodes Jordan  03:00 PM  2 14 vs 111Georgia Club   vs.Revs Blue 
 682087  MJackson HS  03:00 PM  1 17 vs 18Majestic Red   vs.MOBA Upper 90 

Bracket - Sunday, February 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682054  AIS  10:00 AM  1 115 vs 111Terminus-KLS FC   vs.Revs Blue 
 682067  SAC Field  10:00 AM  1 13 vs 18GA Tech Club   vs.MOBA Upper 90 
 682069  North Mount Carmel Park  11:00 AM  4 15 vs 16HCU Elite   vs.Little Five FC 
 682053  Village Park  01:00 PM  1 112 vs 114Revs U23   vs.Sting Black 
 682068  TBD Adasl   --    --  17 vs 14Majestic Red   vs.Georgia Club 
 682065  North Park  03:00 PM  2 118 vs 110Vinotinto Academy   vs.Relegators FC 
 682066  TBD Adasl   --    --  19 vs 12Potros FC   vs.Fury FC 
 682052  GSP  03:30 PM  6 11 vs 113AFC Clayton   vs.RYSA Adult 

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682046  AIS  10:00 AM  1 115 vs 19Terminus-KLS FC   vs.Potros FC 
 682051  SAC Field  10:00 AM  1 13 vs 14GA Tech Club   vs.Georgia Club 
 682050  North Mount Carmel Park  11:00 AM  4 15 vs 12HCU Elite   vs.Fury FC 
 682043  Village Park  01:00 PM  1 112 vs 11Revs U23   vs.AFC Clayton 
 682044  RYSA  01:00 PM  Fam 113 vs 111RYSA Adult   vs.Revs Blue 
 682045  Grady HS  01:00 PM  1 114 vs 110Sting Black   vs.Relegators FC 
 682047  TBD Adasl   --    --  116 vs 18VaHi ATLetic Juniors   vs.MOBA Upper 90 
 682048  TBD Adasl   --    --  117 vs 17VaHi ATLetic Old Boys   vs.Majestic Red 
 682049  North Park  03:00 PM  2 118 vs 16Vinotinto Academy   vs.Little Five FC 

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682073  North Park  10:00 AM  2 118 vs 112Vinotinto Academy   vs.Revs U23 
 682075  SAC Field  10:00 AM  1 13 vs 110GA Tech Club   vs.Relegators FC 
 682070  GSP  11:00 AM  5 11 vs 115AFC Clayton   vs.Terminus-KLS FC 
 682077  North Mount Carmel Park  11:00 AM  4 15 vs 18HCU Elite   vs.MOBA Upper 90 
 682078  S Atlanta HS  11:00 AM  1 16 vs 17Little Five FC   vs.Majestic Red 
 682071  GSP  01:00 PM  5 116 vs 114VaHi ATLetic Juniors   vs.Sting Black 
 682074  TBD Adasl   --    --  12 vs 111Fury FC   vs.Revs Blue 
 682072  GSP  03:00 PM  5 117 vs 113VaHi ATLetic Old Boys   vs.RYSA Adult 
 682076  Lake Point  03:00 PM  1 19 vs 14Potros FC   vs.Georgia Club 

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682037  MOBA Stadium  03:00 AM  1 18 vs 114MOBA Upper 90   vs.Sting Black 
 682038  AIS  10:00 AM  1 115 vs 17Terminus-KLS FC   vs.Majestic Red 
 682041  North Park  10:00 AM  2 118 vs 14Vinotinto Academy   vs.Georgia Club 
 682034  GSP  11:00 AM  5 11 vs 111AFC Clayton   vs.Revs Blue 
 682036  RYSA  01:00 PM  Fam 113 vs 19RYSA Adult   vs.Potros FC 
 682039  GSP  01:00 PM  5 116 vs 16VaHi ATLetic Juniors   vs.Little Five FC 
 682042  TBD Adasl   --    --  12 vs 13Fury FC   vs.GA Tech Club 
 682035  Village Park  03:00 PM  1 112 vs 110Revs U23   vs.Relegators FC 
 682040  GSP  03:00 PM  5 117 vs 15VaHi ATLetic Old Boys   vs.HCU Elite 

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 682055  GSP  11:00 AM  4 116 vs 110VaHi ATLetic Juniors   vs.Relegators FC 
 681987  Village Park  01:00 PM  1 112 vs 115Revs U23   vs.Terminus-KLS FC 
 682056  Franklin Gateway Park  05:00 PM  1 19 vs 117Potros FC   vs.VaHi ATLetic Old Boys 

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 681986  Village Park  03:00 PM  1 111 vs 116Revs Blue   vs.VaHi ATLetic Juniors 






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.